Esiet sveicināti jaunajā Koka Rīgas mājaslapā!

Latvijas arhitektūras veiksmes stāsti izstādē JAUNAIS VECAJĀ. Latvijā

2 marts, 2015

17. martā plkst.16.00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Rīgā, Krāsotāju ielā 12 tiek atklāta Latvijas laikmetīgās arhitektūras un arhitektūras mantojuma izstāde “Jaunais Vecajā. Latvijā.”

Izstādē tiks parādīts kā Latvijas kultūras ainava tika bagātināta ar objektiem, kur Vecais iejūtas Jaunajā un otrādi, jeb kur kultūras mantojums mijiedarbojas ar jaunās mūsdienu arhitektūras un dizaina paņēmieniem. Izstādei izvēlētie objekti izraisījuši debates gan starp arhitektiem, investoriem un ierēdņiem, gan plašajā sabiedrībā par harmonisku līdzāspastāvēšanu.

Latvijas kultūras ainava pēdējā pusgadsimta laikā ir bagātinājusies ar visu veidu piemēriem, kā Vecais iejūtas Jaunajā vai arī otrādi- atkarībā no konteksta. Izstādei izvēlētie objekti ir izsaukuši debates un joprojām var izraisīt diskusijas starp arhitektiem, investoriem un ierēdņiem. Katra no grupām pārstāv savu patiesību par vecā kultūras mantojuma un jaunās mūsdienu arhitektūras un dizaina mijiedarbību.  

Koka arhitektūra ir visapdraudētākā, un arī to pārveidojot vai papildinot tiek meklēti visdažādākie paņemieni. Koka ēku kultūras mantojuma saglabāšanai un attīstībai tiek izmantotas dažādas metodes, kuru izmantošanas veiksmes stāsti būs apskatāmi izstādē. Izstādes objekti tiek tematiski grupēti, pretstatot atšķirīgas pieejas vēstures interpretācijai un katru ēku raksturo daži attēli, kā arī īss apraksts.

Izstādi „JAUNAIS VECAJĀ. Latvijā” finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un to realizē SIA „Fotocentrs” radošā komanda.

Izstāde būs skatāma no 17. līdz 30.martam un no 24.aprīļa no 24.maijam darba dienās no plkst.11.00 līdz 15.00. Ārpus šī laika apskate ir jāpiesaka pa tel. 29213398.