Esiet sveicināti jaunajā Koka Rīgas mājaslapā!

Būvniecība bez plēvēm

16 aprīlis, 2019

Kuru no būvniecības veikala piedāvātajam plēvēm izvēlēties savai mājai? Iespējams, ka patiesībā var iztikt arī bez plēves. Par to, kā uzbūvēt savu māju bez plēves, 26. aprīļa lekcijā koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” stāstīs Harijs Tučs, kurš norāda, ka Latvijā, arvien vairāk ir ēku, īpaši privātmāju,  sirgst ar tā dēvēto slimās ēkas sindromu. Šādās ēkās iekštelpās veidojas pelējums, kas apdraud mājas iemītnieku veselību, jo veicina elpošanas ceļu saslimšanas – tai skaitā astmu un alerģiju.

Koka māja, kas būvēta neizmantojot plēves, nepelēs un nepūs, ja vien kokmateriālam tiešā veidā (no ārpuses) nepiekļūs mitrums, jo kokam ir raksturīgi mitrumu uzņemt un atdot. Pateicoties šai īpašībai, bez plēvēm būvētā koka mājā būs arī ļoti labs klimats – gaisa kvalitāte. Jo, kad gaiss telpās kļūs mitrs, kokmateriāls mitrumu uzņems sevī, savukārt, kad gaiss telpās kļūs pārāk sauss, koks mitrumu atdos. Šādā mājā noteikti nebūs jāliek gaisa mitrinātājs vai sausinātājs.

Ikviens interesents aicināts uzzināt vairāk par šo būvniecības veidu,  apmeklējot bezmaksas lekciju 26. aprīlī plkst. 17.00  Krāsotāju ielā 12.

Pietiekšanās, rakstot uz e-pastu irita.antonevica@riga.lv